Rozmiar: 52015 bajtów

Mike Patton - wstęp
Kliknij, aby powiększyć

"If music is dying,
musicians are killing it"

- Mike PattonPo co i dla kogo ta strona?
Pierwsze nasze skojarzenia z tym nazwiskiem wiążą się ze znaną, już nieistniejącą grupą rockową Faith No More. Ale czy tylko? Z pewnością nie. Mike Patton jest twórcą wielu innych, różnorodnych i wyjątkowych zespołów, o których w Polsce mało kto mówi. Celem stworzenia tej strony jest propagowanie niekomercyjej muzyki tworzonej przez Pattona. Wydaje mi się, że o zespole Faith No More powstało już wystarczająco dużo serwisów informacyjnych, dlatego skupię się na mniej znanych projektach muzycznych Mike Pattona. Jest to zarazem pierwsza polska strona mająca na celu stworzenia syntezy jego muzyki. Z przykrością musze ogłosić, że niniejsza strona nie jest stworzona dla wielbicieli muzyki prostej i popularnej. Do analizy tej strony zachęcam ludzi o szerokiej wyobraźni, nie bojących się eksperymentów w muzyce, ludzi dla których dźwięk tworzy atmosferę i niepowtarzalny klimat.

Newsy:
Patton zatrzymany na lotnisku
Znany nam wszystkim Mike Patton został zatrzymany w 2001 roku na kilka godzin na lotnisku na Florydzie z powodu posiadania przy sobie dużej ilość gotówki. Stan przeznaczył fundusze na rozwój elektronicznych urządzeń, zdolnych do wykrycia, ile pieniędzy ma przy sobie pasażer wchodzący na terminal lotniska.
Jest to część planów stanu Floryda mających na celu przeciwdziałanie przemytowi narkotyków. Pojawia się pytanie, czemu Mike mial przy sobie tyle kasy? Najwyraźniej muzyk planował zakup starej książki o Coral Castle (Zamek Koralowy), gdzię między stronami miała znajdować się notatka autorstwa Ed'a Leedskalnin'a - tajemniczego budowniczego, równie tajemniczej atrakcji turystycznej jaką jest Zamek Koralowy.
Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym tematem, informuję, że Zamek Koralowy to nieprawdopodobne osiągnięcie architektowniczny. Jest on ulokowany na powierzchni 10 akrów na południe od Miami. Chociaż Zamek jest często porównywany ze Stonehenge i Wielką Piramidą w Gizie - nikt nigdy nie widział Ed'a podczas pracy, która prowadził w tajemnicy pod osłoną nocy, polegając wyłącznie na sobie - mimo faktu, że bloki koralowe ważyły wiele ton.
Ed jest imigrantem z Łotwy i twierdzi, że odkrył sekretne metody używane przez starożytnych Egipcjan do wznoszenia piramid. Cokolwiek to było, Ed zabrał swoją tajemnicę do grobu. Nie mniej jednak, przed śmiercią napisał pięć książek.
Jedna z nich, poruszające temat prądów magnetycznych, którą Mike planował zakupić nie dla samej książki, ale właśnie dla sekretnej notatki. Chodziło o zdolności przeciwstawienia się ziemskiej grawitacji. Tak czy inaczej, Mike przybył na umówione spotkanie, jednak osoba, która miała mu sprzedać tą książkę nigdy się nie pojawiła. Co jeszcze dziwniejsze, telefon tej osoby został odłączony i Patton nie mógł się z nim już więcej skontaktować.
Data: 10 sierpnia 2005
Autor: GaCiE
Źródło: http://www.toolband.com/news/letter/2001_10.php

Remiks albumu z udziałem Pattona
Mike Patton z innymi twórcami zapowiedział swój wkład w zremiksowanie albumu LOVE zespołu Foetus, który ma się ukazać pod koniec 2005 roku. Więcej...
Data: 3 sierpnia 2005
Autor: GaCiE

Patton będzie tworzył ścieżkę dźwiękową
W 2005 roku Mike Patton podjął się napisania ścieżki dźwiękowej do niezależnego filmu pod tytułem Pinion. Więcej...
Data: 3 sierpnia 2005
Autor: GaCiE

Nowa płyta Fantômasa!
Nosi ona tytuł "Suspended Animation" - Patton znowu nas porwie krzykami, piskami i jeknięciami!
 • Recenzja płyty na nuta.pl
 • Próbka w mp3 (2.7MB)

 • Data: 15 kwietnia 2005
  Autor: GaCiE

  Mike Patton & Kaada - Romances już w sprzedaży!
  30 listopada w Stanach Zjednoczoncych pojawił się najnowszy krążek Mike'a Patton'a, nagrany we współpracy z norweskim producentem Johnem Kaadą. Jak donosic Ipecac Recordings "Romances" to idealna płyta do kochania się. Więcej...
  Data: 3 grudnia 2004
  Autor: GaCiE

  Premiera nowego albumu Björk z udziałem Patton'a na dniach!
  Nowy album Björk "Medúlla", w którym gościnnie wystąpili Mike Patton, a także znany nam już z "Proximy" beatboxer Rahzel, wyjdzie na światło dzienne 30 sierpnia. Więcej...
  Data: 29 sierpnia 2004
  Autor: GaCiE  Rekord sprzedaży pobity!
  Jak zostaliśmy poinformowani, serwis Shortcut.pl przez pierwsze cztery dni sprzedaży biletów na koncert Pattona i Rahzela, sprzedał całe 100 wejściówek, czyli wszystkie jakie posiadał! Podobno jest to lepszy wynik niż zanotowała Metallica, Erykah Badu czy Fantomas!
  Shortcut.pl organizuje także wyjazd do Belgii na festiwal Pukkelpop , gdzie wystąpią m.in. Mike Patton z Rahzelem oraz Dillinger Escape Plan.
  Data: 3 sierpnia 2004
  Autor: GaCiE

  Mike Patton/Rahzel W Warszawie! - 25.07.2004
  Tak, tak! Taką sensacyjną wiadomość podał serwis muzyczny www.cgm.pl. 25 sierpnia w warszawskiej "Proximie" Mike Patton zagra z Rahzelem (The Roots), znanym nam już współpracownikiem Mike Pattona, słynącego z niesłychanej umiejętności imitowania dzwięków różnych instrumentów za pomocą swojego głosu.
  Koncert ten będzie już drugą (po Fantomasie) niepowtarzalną okazją do zobaczenia Pattona na żywo. Jeszcze większego prestiżu tego wydarzenia dodaje fakt, że będzie to jeden z niewielu koncertów tego duetu w Europie. Bilety będą dostępne już niedługo w warszawskich Empikach oraz w serwisach Shortcut.pl i Terra.pl.
  Data: 18 lipca 2004
  Autor: GaCiE
  Źródło: http://www.cgm.pl/aktualnosci/wyswietl.php?O_NEWS=4860713
  Patton zaśpiewa z Bjork
  Bjork, nagrywająca swoją najnowszą płytę "Medulla", zaprosiła do duetu Mike'a Patton'a. Album ukaże się najprawdopodobniej pod koniec sierpnia, a mają się na nim znaleźć wyłącznie utwory wokalne. Oprócz Patton'a przy nagrywaniu płyty wezmą udział japończyk Dakaka w duecie z Matmos oraz Rahzel z The Roots.
  Data: 15 czerwca 2004
  Autor: GaCiE
  Aktualności:
  26 sierpnia 2004
  Tych, którzy mieli przyjemności uczestniczyć w koncercie Patton'a i Rahzela i tych, którzy z jakichś powodów nie pojawili się na widowisku zapraszam do czytania relacji i obejrzenia fotek z występu.
  30 czerwca 2004
  Do działu download Mr. Bungle dodałęm "What The World Needs Now is Love" z Bizzare Festival.
  25 czerwca 2004
  Mam przyjemność poinformować, że strona otrzymała zaszczytne miano domeny tygodnia przez serwis PRV.PL. Więcej możecie przeczytać na http://www.prv.pl/cz/dt.php?id=99.
  23 czerwca 2004
  Stworzyłem galerię ze zdjęciami Patton'a.
  15 czerwca 2004
  Do działu "Inne projekty - download" dodałem siedemnastominutowy koncert Mike'a Patton'a & DJ Schizo.
  11 czerwca 2004
  Przetłumaczyłem obszerny, ale bardzo ciekawy wywiad z Pattonem pod tytułem: "Mike Patton - Bungle No More". Do przeczytania w dziale "Ogólnie o Pattonie."
  9 czerwca 2004
 • Uff... uporałem się z tłumaczeniem tekstu pióra Pattona z książki redagowanej przez Zorna pod tytułem "Arcana: Musicians on Music". Gorąco zachęcam do czytania!

 • 7 czerwca 2004
 • Dodałem kilka ciekawych plików do działów "Download" każdego zespołu, także zapraszam do ściagania.
 • Ponadto, stworzyłem bardziej rozbudowane forum - wszystkich zapraszam do rejestracji i rozpoczynania nowych tematów!

 • 3 czerwca 2004
  Doszła recenzja płyty Mr. Bungle - "California".
  30maja 2004
  Dział "Inne projekty" ostatecznie ukończony!
  28 maja 2004
  W dziale "Inne projekty" opracowałem współpracę Mike'a Patton'a z Johnem Zornem, z Sepulturą oraz serię płyt "Great Jewish Music".
  26 maja 2004
  Dużo się zmieniło. Doszedł "Tomahawk", który jest już w jednej czwartej opracowany, w "Innych Projektach" wyszczególniłem wszystkie zespoły, w których Patton gościnnie wystepował. Wkrótce cały dział będzie gotowy.
  24 maja 2004

  23 maja 2004
  Zapraszam do czytania biografii Mike'a Patton'a.
  22 maja 2004
  • jest button reklamowy strony
  • dodałem 25 zdjęć z koncertu Fantômas'a w Stodole

  21 maja 2004
  Dodałem: Jak widać pojawia się co raz więcej tekstów, co wróży rozwojowi strony.
  20 maja 2004
  Dodałem:
  19 maja 2004
  Witam Cię przybyszu na pierwszej polskiej stronie w całości poświęconej Mike'owi Patton'owi! Strona jeszcze oficjalnienie ropoczęła swojej działalności, także nie dziw się, że duża częśc działów jest w fazie budowy.
  Niniejszym, informuję, że na dzień dzisiejszy działa:


  Copyright © 2004-2005 by GaCiE
  www.mikepatton.neostrada.pl All Rights Reserved